17.07.2013 21:14

Staroměstský den 2013

Souběžně s akcí Zahrada Moravy, proběhl i Staroměstský den, kde se prezentovala řada spolků ať již samostanými vystoupeními na podiu nebo prezentací ve stánku.

Vše proběhlov areálu Střední odborné školy a Gymnazia ve Starém Městě. Pozvání kulturní komise Města Staré Město, využila i naše jednota Orla. Postupně se na podiu představili vystupijící ze tří oddílů jednoty.

Nejmladší oddíl „Cvičení rodičů s dětmi“ připochodoval a předvedl krátkou ukázku jak za pomoci říkanek a písniček se děti rozcvičují na začátku cvičební hodiny.

S oddílem „Cvičení a pohybové hry II“ jsme se mávnutím čarovného proutku ocitli až v daleké Africe. V rytmu aerobiku, děti jako sloni, zebry, lvi, opice, plameňáci a žirafy, zatancovaly.

Děti z oddílu „Cvičení a pohybové hry I“ukázaly, co umí kotě, když spí v botě a proměnily se v hravá koťata.

Mimo Orel vystoupily děti i dalších spolků a organizací ze Starého Města. Naše jednota Orla měla také připraveny propagační materiály /časopisy Orel, pravítka, pohlednice, župní zpravodaje, omalovánky..../ a novou nabídku cvičení pro šk.rok 2013/2014 . Vše bylo k dispozici zdarma. Pro děti byly připraveny sladkosti, vykreslování omalovánek, strachový pytel a petanque.

O naší činnosti v uplynulém školním roce byl připraven panel s články a fotografiemi. Za velmi vydařenou akci pořadatelům gratuluji myslím si, že kdo přišel jistě nelitoval.

 

Dagmar Zálešáková, starostka jednoty

—————

Zpět


Kontakt

Orel Staré Město

Nám. Hrdinů 264
686 03 Staré Město