14.03.2014 10:31

Pohádové odpoledne ve Starém Městě

V neděli 23. února se na Orlovnu ve Starém Městě scházely všechny pohádkové postavy od princezen, víl, vodníků až po piráty a indiány. Všichni přišli na Pohádkové odpoledne, které Orel ve Starém Městě pořádal letos poprvé. Zasoutěžit, zatančit a zahrát si přišlo 82 dětí se svými rodiči, které přivítala starostka Dagmar Zálešáková a po znělce kouzelné školky už se na děti těšila královna Barunka Halodová. A když si děti nacvičily pozdrav, přijela na koloběžce Pipi dlouhá punčocha – Jana Ferdová. Než ale mohlo začít soutěžení, musely všechny děti projít bránou do pohádky, a tak se nám představily všechny princezny, víly, kašpárci, berušky, hasiči, potápěči, čarodějové, fotbalisti, spidermani, indiáni a další. Pak už si všichni s Pipi zatancovali ukazovací písničku pro princezny, protože tématem karnevalu byla pohádka Princeznička na bále.

A na tuto pohádku si všechny děti zahrály. Pomáhaly Honzíkovi posbírat brambory pro krále a na vytvoření korálků pro princeznu si pozvaly i rodiče. Korálek byl totiž nafouknutý balónek a všechny balónky pak spolu vytvořily velké korále. A protože se to všem společně moc podařilo, další písnička byla sólo pro děti, rodiče, babičky a dědečky.

Děti si zazávodily na vozítkách, zdárně projely pohádkovou bránou a zacvičily si s Pipi dlouhou punčochou další ukazovací písničku. A nesměla chybět mašinka, která projížděla dlouhým tunelem, který rodiče vytvořili. Pro další odměnu se musely pohádkové postavičky proplížit strachovým pytlem a sklouznout se na skluzavce a už přišlo vyhlašování masek. Všechny děti a jejich masky byly moc hezké, a tak byl nadlidský výkon vybrat nejlepší, a proto dostaly diplom všechny děti a měly z toho velkou radost.

Velkým překvapením byla soutěž v hádání pohádek, děti poznávaly Šípkovou Růženku v podání Marcelky Pelkové, Popelku – Martinku Píjáčkovou, Pyšnou princeznu Renatku Machovou, Lidušku Gieslovou jako princeznu Koloběžku, Zlatovlásku Barunku Zapletalovou, Sněhurku Kristýnku Číhalovou, princeznu Elišku Noskovou a roli prince ztvárnila Alžbětka Pleváková.

Pak už přišlo vyhlašování tomboly, ze které si každé dítě odneslo cenu. Velké poděkování patří všem sponzorům, kteří do tomboly přispěli:

Informační centrum Staré Město, Jízdní kola – Stanislav Číhal, Centrum regenerace – Jaroslav Tyllich, Potraviny – Kouřimová, Potraviny – Knedlíkovi, Potraviny Večerka – Tony, Potraviny – Marie Hráčková, Dedra – Petra Foltýnková, MO KDU-ČSL Staré Město, Zdravá výživa – Jaroslav Strnad, Potraviny – Antonín Vaněk, Radim Křivák, TRIDIF s.r.o. - Antonín Vavruška. Děti měly z cen skutečně velkou radost! Děkujeme! Moc se všem, hlavně malým dětem, líbil dětský koutek, kde si hezky pohrály.

Protože to bylo pohádkové odpoledne, i výzdoba sálu byla pohádková, za což patří poděkování všem, kteří se na výzdobě podíleli! A také všem ostatním, kteří pomáhali, protože bez Vás, by pohádkové odpoledne nebylo pro děti tou pravou POHÁDKOU.

—————

Zpět


Kontakt

Orel Staré Město

Nám. Hrdinů 264
686 03 Staré Město