17.04.2014 09:42

Orelský slavíček 2014

V sobotu 5. dubna 2014 se děti z jednoty Orla Staré Město vydaly na tradiční župní pěveckou soutěž Orelský slavíček do Domanína. Je to soutěž ve zpěvu jednotlivců bez doprovodu hudebních nástrojů, která se každoročně koná v domanínské Orlovně.

Na úvod všechny přivítal místostarosta Orla ČR ing. Antonín Zelina, který dětem popřál hodně zdaru a představil tříčlennou porotu ve složení: Miroslav Frelich, Mgr. Marie Sýkorová a Mgr. Antonín Haloda.  A už se slova ujala místostarostka obce Domanín Monika Trlidová, která odpoledne uváděla. Na úvod si s ní a s Marií Klempířovou děti zazpívali několik oblíbených písniček jako Kluci kočičí a další.

A už byla na řadě 1. kategorie – předškolních dětí, ve které měla jednota Staré Město nějvětší zastoupení. Jako úplně první vystoupila Anička Ferdová s písničkou Pásla ovečky, Olinka Halodová zazpívala Holka modrooká, Barunka Halodová Rybička maličká, Monika Hanáčková dlouhou písničku Čížečku, čížečku, Viktorka Jusčáková zazpívala Ztratila jsem fěrtůšek, Drahuška Slováková vystoupila s písničkou od Jana Svěráka Není nutno, Klárka Spáčilová zazpívala Kalamajku a Terezka Zvardoňová Beskyde, beskyde. Nejmladší účastnicí byla dvouletá Lucinka Zelinová z Domanína.

V kategorii 1. až 2. třída jednotu Staré Město reprezentovala Magdalénka Slováková s písničkou Slunce šlo spát, v kategorii 3. až 5. třída zpívala Helenka Vojtková Můžeš mít radost a v nejstarší kategorii letošního ročníku zazpívala Marcelka Pelková ze Starého Města U Hraďišťa na trávníčku.

Zatímco se porota radila, bylo pro děti i rodiče připraveno občerstvení a děti si s Monikou Trlidovou a Marií Klempířovou zazpívaly a zatancovaly populární ukazovací písničky, jako Hlava, ramena, Beruško půjč mi jednu tečku, Tancujeme pongo a další, které sklidily u dětí velký úspěch.

Poté porota vyhlašovala výsledky. V nejmladší kategorii byla jednota Staré Město velmi úspěšná, když získala dvě druhá místa a místo třetí. Na místě prvním skončila Marie Jankůjová ze Šardic s písničkou Pohádkový les, ale druhé místo už získala Viktorka Jusčáková a Klárka Spáčilová ze Starého Města, 3. místo získala Barunka Halodová. Ostatní děti ze Starého Města obsadily místo čtvrté a všechny obdržely diplom a ceny.

V další kategorii získala Magdalénka Slováková 3. místo. V kategorii 3. až 5. třída se umístnila Helenka Vojtková na 2. místě. Marcelka Pelková náherně zazpívala a obdržela i pochvalu poroty.

Všechny děti byly spokojeny a nezbývá než poděkovat pořadatelům a dětem i rodičům za pěknou reprezentaci Orla Staré Město. Už se těšíme na další ročník!

 

Bc. Barunka Halodová

—————

Zpět


Kontakt

Orel Staré Město

Nám. Hrdinů 264
686 03 Staré Město