26.09.2021 17:57

L´etape Czech Republic Praha 2021

O posledním srpnovém víkendu (28.8.) se dva staroměstští orli, Stanistav Číhal a Lukáš Vávra, zúčastnili cyklistického závodu L´etape Czech Republic by Tour de France. Akce určená pro hobby cyklisty byla uspořádána pod dohledem organizátorů slavného francouzského závodu Tour de France. Mezi účastníky byli i profesionální cyklisté jako Daniel Turek nebo rychlobruslařka Martina Sáblíková. Trasa byla po celou dobu uzavřená jen pro cyklisty a start i cíl byl na Strahově. Profil vedl přes Břevnov západním směrem z Prahy, poté se otevřenou krajinou mezi poli přijelo do kopcovitějšího terénu Lánské obory, která byla vstupní branou do křivoklátských a karlštejnských lesů. Malebné údolí řeky Berounky posloužilo jako přejezd zpět ku Praze, kde po motolském stoupání následoval cíl. Atmosféra závodu byla výborná a aspoň z části připomínala slavný závod ve Francii. Diváků bylo podél trati požehnaně a vesměs hlasitě povzbuzovali leckdy už unavené cyklisty. Zejména průjezd cyklistickou fanzónou v Berouně byl pro aktéry nezapomenutelným zážitkem. Stanislav Číhal dokončil trasu dlouhou 130km v čase 3h58 na 167.místě. Lukáš Vávra zvládl tutéž trasu, po technických problémech, za 4h14 na 297.místě. Uznání za procvičení kondice a utužení ducha však zaslouží všech 1700 účastníků závodu.