09.05.2022 16:54

Hurá na závody

V sobotu 30. 4. 2022 jsme za příznivého počasí s velkým odhodláním vyrazili poměřit své síly na tradiční sportovní závody do Nivnice. Po krátké adaptaci ve sportovním areálu a následném nástupu jsme se vrhli do sportovních disciplín. Stejně jako v předchozích letech byla i tento rok, velká účast závodníků, a tak bylo jasné, že zvítězit nebude jednoduché. Mladší účastníci soutěžili v běhu na 400 metrů, skoku do dálky, hodu kriketovým míčkem a sprintu na 60 metrů, starší se účastnili disciplín: skok vysoký, skok daleký, běh na 800 metrů, sprint na 60 metrů a vrh koulí. Ne ve všech disciplínách se vždy dařilo, ale tím jsme nenechali odradit.

Po skončení všech disciplín se uskutečnila speciální disciplína, dost možná nejnáročnější, a to 3kilometrový vytrvalostní běh, kterého se účastnili sportovci ze všech věkových kategorií. Tuto disciplínu jsme ovládli, úžasným výkonem Michala Giesla, který skončil na prvním místě. Nejenom v téhle disciplíně se mu dařilo, i celkově obsadil krásné druhé místo ve své kategorii. Pozadu nezůstali ani ostatní z naší výpravy. Na zlaté příčce v kategorii ženy se umístila Martina Pijáčková. Krásné druhé místo ve své kategorii obhájila také Anna Ferdová. Všem výhercům patří velká gratulace a ostatním zúčastněným, kteří nestanuli na stupních vítězů, velké díky za jejich sportovní nasazení a reprezentaci naší jednoty. Protože jak se říká, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.