04.09.2014 10:18

Fotbalové dovednosti 2014

V rámci Dnů lidí dobré vůle se den před hlavní velehradskou poutí 4. července uskutečnilo na hřišti Základní školy na Velehradě desáté finále fotbalových dovedností pod záštitou fotbalové legendy Antonína Panenky pro malé fotbalisty do 14 let, pořádané Orlem. Kvalifikace, které předcházely finále na Velehradě, probíhaly v květnu a červnu na různých místech, např. ve Vnorovech, Uherském Brodě a Domaníně.

V 10.00 hodin se uskutečnila ještě na Velehradě kvalifikace pro veřejnost, která se setkala s velkým ohlasem. Soutěžily děti z různých koutů naší republiky, které si vyzkoušely člunkový běh, tapping nohou, vedení míče v prostoru, samostatné nájezdy, slalom s míčem, střelbu na branku a pokutové kopy.

Ti nejlepší postoupili do finále ve 14.00 hodin, kde se utkali s finalisty kvalifikačních kol.  Soutěž byla rozdělena do třech kategorií, a to mladší žáci narození v roce 2004 a mladší, starší žáci narození v letech 2000 až 2003 a žákyně narozené v roce 2000 a mladší. Finále se zúčastnilo 75 dětí.  V kategorii dívky se na prvním místě umístila Ivana Jurčová z Uherského Brodu (708,5 bodů), druhá byla Sára Illešová ze Zlína (638,4 bodů). třetí skončila Pavlína Absolonová ze Vnorov (609,4 bodů), čtvrtá Karolína Zgodová z Moravského Písku (589,7 bodů), pátá Helena Brnulová z Uherského Brodu (580,9 bodů). Mezi mladšími žáky vyhrál Tomáš Maleňák z Uherského Brodu (636,8 bodů), druhý byl Tomáš Řihák z Uherského Brodu (607,3 bodů), na třetím místě Václav Němeček z Dolního Němčí (598 bodů), čtvrtý skončil Lucas Všetula z Hrusic (575,7 bodů), pátý William Urbanec z Uherského Brodu (570,9 bodů). V kategorii starší žáci zvítězil Nikola Absolon ze Vnorov (747,9 bodů), druhé místo patřilo Davidu Juráskovi (744,9 bodů), třetí místo obsadil Radek Bobčík (730 bodů), čtvrté Lukáš Kočiš ze Vnorov (721,2 bodů) a páté Michal Salinger ze Zlechova (694,2 bodů).

Organizačně zajišťoval fotbalové dovednosti Orel Vnorovy a Staré Město. Všechny děti, které se účastnily finále, obdržely pozornosz od T-Mobilu, ti nejlepší pak věcné ceny. Mezi nejmladší účastníky finále patřily Barunka a Olinka Halodovy a Kristýnka Spáčilová.